Kira Izuru

Zástupce kapitána 3.divize
 
Shi-kai: Wabisuke (Pros o milost)
- oživení: Omote wo agero! Zdvihni hlavu!
- Wabisuke vytvoří na konci čepele dva devadesátistupňové úhly
- je určen na boj zblízka
- vše co zasáhne, zdvojnásobí svou váhu; když nepřítel nemůže váhu unést, poklekne a prosí o milost
Ban-kai: nemá (v jednom dílu se Matsumoto zmínila o tom, že Kira už dosáhl bankaie, ale byl to jenom filler)
Váha: 56 kg
Výška: 173 cm
Datum narození: 27.března
Kira je podkapitánem 3.divize. Ichimaru Gin býval jeho kapitánem, ale po zradě odešel do Hueco Mundo a třetí divize je doteď bez kapitána. Kira tak převzal vedení divize a podle všeho si vede velmi dobře (hodnost mu zůstala stejná, stále je zástupcem, ale plní i některé povinnosti kapitána. Sněmu kapitánů se ale nezúčastňuje). Je spolehlivý a dobrý i jako Shinigami, i jako člověk. Vždy plní rozkazy, přestože leckdy ví, že nejsou správné.
Na Shinigamijsou akademii se dostal po smrti svých rodičů. Byl hrdý, že se tam dostal hned na první pokus. Při studiu se spřátelil s budoucími zástupci 6. a 5.divize, Renjim a Hinamori Momo. Spojila je událost, díky které Hinamori poprvé spatřila svého budoucího kapitána Aizena. Při jednom cvičení, kdy byli všichni tři ve skupině s Hisagim Shuuheiem ze 6.ročníku, byli napadeni Hollowy. Na jejich tehdejší úrovni sil je neměli šanci porazit. Hisagi, který byl vážně zraněn jim nařídil, aby utekli, ale Hinamori se vrátila i s Renjim a Kirou, a tím Hisagimu pravděpodobně zachránili život.
Přáteli jsou dodnes. Přesto Kira bojoval proti Hinamori, když se snažila zabít jeho kapitána (obvinila ho z vraždy Aizena a v jistém smyslu měla i pravdu). Oba je za vyvolání Zanpakutou vsadili do vězení, ale jeho kapitán ho z nejasných důvodů pustil, přestože k tomu neměl žádný příkaz. Nakonec měl na jeho rozkaz rozptýlit Hitsugayu a Matsumoto, kteří našli vyvražděné Centrum 46. Hitsugaya se poté vydá za Hinamori, a tak se jeho protivníkem stává Matsumoto, která ho, ač překvapena schopnostmi jeho Zanpakutou, porazila. Po Ginově zradě se přijde Matsumoto omluvit.
Přestože se na scéně příliš neobjevuje, v některých dílech je vidět, jak ho jeho zrada zasáhla a klade si vinu za to, že ho nedokázal zastavit.
Ve Skutečném světě má za úkol chránit jeden ze čtyř podpěrných sloupů. Jeho protivníkem se stane Arrancar Avirama Redder, který po krátké potyčce řekne, že už chápe, proč ho Ichimaru nechal v Soul Society. Kira mu jen chladně odpoví, ať už před ním nikdy nevyslovuje jeho jméno. Předtím, než ho zabije, mu vysvětluje schopnosti jeho Wabisuke i to, jak chápe boj. Avirama ho totiž nařkne, že bojuje nečestně (kvůli schopnosti jeho Wabisuke). V tu chvíli mu řekne: ,,Rozumím. Předtím, jsi prováděl jakýsi rituál, který nás měl povzbudit k boji. Pokud se takto chová bojovník, je to nad mé chápání. Symbolem 3.divize je měsíček. V podstatě symbolizuje náš pohled na svět. Boje by neměly být hrdinské. Neměly by být ani radostné. Boje musí být plné zoufalství. Jsou kruté, temné a hrozné. Proto se jich lidé bojí... A vyhýbají se válce. Věřím, že moje Zanpakutou, Wabisuke, se k ideálům 3.divize hodí víc, než kterákoli jiná."
Nakonec Avirama donutí jeho vlastní tíha padnout a prosit o milost. Kira však jen odvětí, že bojovník by neměl prosit o život a utne mu hlavu. Rozloučí se s ním se slovy: ,,Sbohem, nebeský bojovníku. Doufám.... že mi neodpustíš."
Po tomto boji jde s Hisagim pomoci Hinamori a Matsumoto, které se samy nedokáží vypořádat s příšerou Allonem, vyvolaný třemi Fracciony - Sun Sun, Mila Rose a Apache. Obě jsou jím vážně zraněny a Kira, jakožto bývalý člen 4.divize, se ujme jejich léčby, zatímco Hisagi se věnuje Allonovi. Ani on ho však nedokážě porazit a Kira, věnujíc se léčbě, nemá nikoho, kdo by mu kryl záda. Do boje tedy zasáhne Yamamoto, který Kiru pokárá, že donutili Vrchního kapitána bojovat v první linii. V této situaci se nachází před sérií fillerů, teď si musíme počkat na další díly :).
 
 

 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.