Vampire knight

 

Autor mangy: Matsuri Hiro
Žánr: romantický, nadpřirozené
Režisér: Kiyoko Sayama
Epizody: 13 (+ druhá řada Vampire knight Guilty obsahující také 13 dílů) *

 
Yuukiiny vzpomínky začínají u zimní, krvavé noci, kdy na ni zaútočil upír. Záhy byla zachráněna jiným upírem, Kuran Kanamem. Odvedl ji do Akademie Cross, kde je ředitelem potrhlý Kaien Cross. Stane se jejím adoptivním otcem. O deset let později, spatříme Yuuki jako prefektku Akademie Cross spolu s Kiryuu Zerem. Zero vstoupil do Yukiina života poté, co jeho rodinu zabil jiný upír. Yuuki a Zero mají jako prefekti za úkol chránit tajemství Akademie. Ta se rozděluje na Denní a Noční třídu. Děvčata z Denní pouze vědí, že do Noční chodí samí krásní kluci, ale jsou to také upíři. Vedoucí Noční třídy je Kaname, jediný čistokrevný upír na Akademii. Ředitel Kaien se snaží udržet mír mezi lidmi a upíry, kteří místo krve smějí pít pouze jakési pilulky, náhražku za krev lidí. Yuuki má ke studentům noční třídy vcelku vřelý vztah, obvlášť s Kanamem, ale Zero na ně má trochu jiný názor. Podle něj jsou to jen krvežíznivé bestie (rodinu mu zabil čistokrevný upír, tak proto ta nenávist).
Život na Akademii ubíhá a Zero se stále více uzavírá do sebe. Přestože se tomu snažil po 4 roky zabránit, jednou se neovládne a zaryje své upíří tesáky do Yukiiny šíje. Když před lety vyvraždili Zerovu rodinu, kousla ho čistokrevná upírka (to znamená, že sám se změnil v upíra). Celou dobu se snažil svou touhu po krvi krotit, ale upíři jsou prostě upíři. Protože je Zero Yuukiyn přítel, Yuuki se nabídne, že mu občas dá napít své krve. Zero nejdříve odmítá, ale nakonec se tomu podvolí.
To ale není jedinou zápletkou, na Akademii totiž nastoupí nová studentka, Kurenai Maria, která vypadá, jakoby z nikoho neměla strach, ani z děsivého Kanameho...

 
Toť k ději, na zbytek se podívejte sami, pokud jste tak ještě neučinili :). Toto anime je spíše pro děvčata, ale rozhodně bych to nepřiřazovala k rádoby romantickým telenovelám nebo jiným obdobným slátaninám. Romantiku tam jistě ale najdete a pohled na některé studenty Noční či Denní třídy vyrazí nejedné dívčině dech. Nejde tam však o pouhé "Kyya, Zero je upír!" "Mám žízeň po krvi!" "Och, Zero, neboj, nebudeš o hladu!" , děj se poté rozvíjí do vyšších sfér inteligence (ale moc toho zase neočekávejte). Příběh sice není dokonalý, ale přinejmenším zaujme a konkrétně u mě nastoupil kolaps, když jsem musela abstinovat bez Vampire knight dva dny. Vztahy mezi jednotlivými hrdiny, například Yuuki a její obdivovaný zachránce Kaname, Zero a jeho dvojče Ichiru, atd., jsou dosti propracované, takže nebude nouze o nádherné vampire - scény. Kresba je originální, myslím, že s tak obrovskýma očima jsem se nesetkala ani u Air, ale kupodivu to působí víc než dobře. Může to být sice jen můj subjektivní názor, ale znám jich víc, kteří si kresbu u Vampire knight nemohou vynachválit. Pokud jste děvče, které jeví aspoň malý zájem o upíry, jistě vás tohle anime nezklame a věřím, že nebudete litovat času, který jste strávily pozorováním Kanameho, Zera nebo kohokoliv jiného ;).
 

* Pokud jde o 3. sérii, podle toho, co jsem našla se ještě oficiálně nerozhodlo o natočení 3. řady, ale naopak jsem slyšela, že "ti shora" vyslyšeli úpěnlivé prosby fanynek a přistoupili k jejímu natočení. Protože manga stále vychází a Vampire knight byl a je stále vcelku oblíbeným anime, nevidím důvod, proč by nemohlo pokračovat. Faktem ale je, že zatím oficiálně nenatočili ani ťuk, takže pravděpodobně budeme muset nějakou dobu čekat na konečné prohlášení.


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.