Aizen Sousuke

Shinigami, bývalý kapitán 5. divize

Shi-kai: Kyouka Suigetsu (Měsíční květ na zrcadle vody)

- ovládá všech pět smyslů

- dokáže ukázat nepříteli odlišný tvar, vůni, či cokoliv jiného u jakéhokoliv předmětu nebo situace

- nepřítel nejdříve musí spatřit probuzení Kyouka Suigetsu, poté se ocitne v jeho plné moci neboli hypnóze

Ban-kai: neznámý

Datum narození: 29.května

Váha: 74 kg

Výška: 186 cm

 

Aizen byl kapitánem 5. divize. Vystupoval jako příjemný a spravedlivý muž s uklidňujícím úsměvem.Jeho zástupkyní byla Hinamori Momo, která ho bezmezně obdivovala, a naprosto mu důvěřovala. Proto také nedokázala unést jeho zradu. Je silný, inteligentní, ale má poněkud jiné priority než ostatní členové Gotei 13. Svou zradu plánoval stovky let dopředu, každý jeho krok byl předem naplánovaný a nebál se pro to obětovat i životy nevinných lidí, včetně svého bývalého kapitána. Nikdy u něj nebyly znát žádné výčitky svědomí nebo lítost nad těmi, kteří ho obdivovali a nakonec jím byli zrazeni.

Biografie:

Jeho počínání v Soul Society začíná již před dobou, kdy byl Byakuya malý kluk a Hitsugaya pravděpodobně stále pobýval s Hinamori v Rukongaii. První zmíňku o něm můžeme sledovat z období před 110 lety. Tou dobou byl zástupce kapitána 5. divize, Shiji Hiraka. Shinji byl poněkud výstřední povahy, byl otevřený a vždy působil ležérně a lehkomyslně. Aizen mu rád říkával výchovné řečičky. Tou dobou také "naverboval" tehdy ještě malého Gina, aby mu pomáhal s jeho plánem. Pro svůj výzkum hollowikizace však potřeboval pokusné králíky. Těmi se stali Shinji, Love, Mashiro, Kensei, Hiyori a Lisa. Protože se z nich stali Hollow, museli odejít ze Soul Society a nějak přežít. Stali se z nich Vizardi. Kvůli tomuto incidentu také odešli Urahara, Tessai a Yoruichi, Urahara byl obviněn z toho, že právě on na nich prováděl pokusy. Yoruichi a Tessai mu pomáhali v útěku, a tak museli odejít všichni tři. Poté Aizen nastoupil na prázdné místo kapitána 5. divize.

V prvních dílech ho pozorujeme jako vlídného kapitána, jehož miluje celá jeho divize. Jednoho večera k němu přijde Hinamori Momo, jeho zástupkyně, s tím, že nemůže spát. Je unavená ze záležitosti okolo napadení Soul Society ryoky, Ichigem a ostatními. Aizen ji nechá, aby u něj přespala. Večer se vydává ven a nechává Hinamori dál spát. Když se ráno probudí, běží zkratkou na schůzi podkapitánů. Na stěně ale spatří Aizenovo mrtvé tělo. Všichni si tedy myslí, že Aizen je mrtvý a podezírají z toho ryoky. Hinamori obdrží Aizenův dopis, ve kterém je údajně napsána jeho poslední vůle. Obsah dopisu ji velmi vyděsí, ale nepochybuje o jeho pravosti. Když tedy Hitsugaya bojuje proti Ichimarovi, kterého podezírá z Aizenovy vraždy, vstoupí na scénu Hinamori a obrátí se proti překvapenému Hitsugayovi. Obviní ho z vraždy svého kapitána. V dopise Aizen obviňuje Hitsugayu, že zprostředkoval Rukiinu popravu, aby získal obrovskou moc Soukyoku. Přestože tomu Hinamori zprvu nechce uvěřit, nezpochybňuje Aizenova poslední slova a zaútočí proti Hitsugayovi. Ten ji nechtěně uhodí a a pokračuje v souboji s Ichimarem.

Později, těsně před Rukiinou popravou, se vydá Hitsugaya se svou zástupkyní Matsumoto do Centra 46. Všechny jejich členy najdou mrtvé, povražděné. V tu chvíli se objeví Kira. S Matsumoto ho nějakou chvíli pronásledují, ale když Hitsugaya zjistí, že ho Hinamori sledovala, vydá se zpět do Centra 46 a Kiru přenechá Matsumoto.

Mezitím Hinamori dorazí do Centra 46, kde narazí na Ichimara. Dovede ji dovnitř, kde spatří svého kapitána Aizena, živého a zdravého. Se slzami v očích ho obejme, aniž by přemýšlela o tom, jak je možné, že je naživu. Aizen ji následně probodne svou Zanpakutou a Hinamori padne s vážným zraněním k zemi. V ten okamžik dorazí Hitsugaya. Aizen během rozhovoru řekne: "Není nic snažšího, než kontrolovat někoho, kdo tě obdivuje." Když Hitsugaya uvidí bezvládnou Hinamori, zuřivě na něj zaútočí pomocí bankaie. Přestože to nejdříve vypadá, že ho zranil, v další chvíli už leží s krvácející ranou na zemi.

Později dorazí i Unohana se svou zástupkyní Kotetsu. Okamžitě prohlédnou Aizenovu zradu. Aizen jim tedy vysvětlí schopnosti své Zanpakutou, díky kterým mohl zahrát svou údajnou smrt.

Během těchto událostí již proběhla Rukiina poprava. Ichigo ji zachránil a jal se bojovat s ostatními kapitány, zatímco Renji utíkal s Rukiou v náruči pryč ze Soukyoku. Tousen je však chytí a následně dopraví zpět na místo popravy. Setká se tam s Aizenem, který požaduje, aby mu Renji vydal Rukiu. Ten samozřejmě odmítá. K boji se po chvíli přidá i Ichigo, záhy jsou však Aizenem velice rychle poraženi.

Vypoví tedy pravdu o důvodu Rukiiny popravy. V době, kdy byl Urahara kapitánem, vytvořil jistý předmět, Hougyoku. Dokázal přemoct hranice mezi silou Shinigami a Hollow. Protože si byl vědom jeho obrovské moci, vložil Hougyoku do Rukiina těla, bez jejího vědomí. Aizen se o tom dozvěděl, zavraždil členy Centra 46, aby mohl vydávat rozkazy celé Gotei 13 a nařídil její popravu. Hougyoku bylo totiž možno vyjmout jen za určitých podmínek, a jednou z nich byla síla Soukyoku. Když se tedy poprava nevyvedla, zvolil jiný způsob.

Poté, co získá Hougyoku, jsou s Ichimarem a Tousenem obklíčeni Gotei 13, která se již dozvěděla o jejich zradě. Přestože jsou v menším počtu, dokáží se pomocí Menos Grande dostat pryč.

Nyní přebývá s Ichimarem a Tousenem v Hueco Mundo, kde rozdává rozkazy Hollow a Arrancarům, které pomocí Hougyoku vytvořil. Na jeho rozkaz unesou Inoue, kvůli jejím léčícím schopnostem. Ichigo, Sado, Ishida, Rukia a Renji ji jdou zachránit. Když ale dorazí posila ze Soul Society, jsou uvězněni v Hueco Mundo, bez možnosti dostat se zpátky. Aizenovým cílem se stává Karakura, díky které může získat Královský klíč, jenž mu umožní dostat se ke Královské rodině. To bylo ostatně jeho cílem už od začátku. Se svými Arrancary se všichni tři vydají do Karakury, kterou hodlají zničit. Gotei 13, jejíž řady prořídly kvůli uvěznění jejích členů v Hueco Mundo, jeho útok očekávají a jsou již nachystáni k boji. Yamamoto Aizena a ostatní uvězní ve sloupu ohně, stvořeným jeho Ryuujin Jakkou. Aizen na sobě nějak nedá znát znepokojení. Když se k boji mezi Arrancary a Shinigami přidá Hinamori, která se od té doby, co ji zranil, léčila, nechá ho to stejně chladným jako vždy.

Aizen je hlavní záporná postava, a protože jsme ho ještě neviděli skutečně bojovat, zdá se, že od něj můžeme ještě lecos očekávat.

 

 Bojová data:

Útok: 100
Obrana: 90
Rychlost: 90
Kidou: 100
Inteligence: 100
Výdrž: 80
Celkem: 560


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.