Byakuya Kuchiki

Shinigami, kapitán 6. divize

Shi-kai: Senbonzakura (Tisíc třešňových květů)

- oživení: Chire! Rozštěp!

- čepel se změní v tisíce malých kousků, které vypadají jako okvětní lístky sakury

- dokáže je ovládat pomocí mysli i rukou

 

Ban-kai: Senbonzakura Kageyoshi (White imperial blade, Tisíc temných čepelí)

- ohromné množství mečů obklopí nepřítele, poté se změní do stejné podoby jako v shikaii

- má čtyři formy: Gokei, Senkei, Shukei a poslední je Hakuteiken neboli Bílá čepel císařství

Datum narození: 31.ledna

Výška:180 cm

Váha: 64 kg

Rodina: Rukia Kuchiki (nevlastní sestra), Hisana Kuchiki (manželka, mrtvá), Ginrei Kuchiki (děd, mrtev)

 
Byakuya Kuchiki je kapitánem 6. divize a také členem jednoho ze čtyř vnešených rodů v Soul Society (další jsou: Shihouin, býval jím rod Shiba a dva jsou neznámé). Jedním ze znaků vysoké šlechty je jeho čelenka, Kenseikan a šála, Ginpaku Kazanohana Usuginu (Silvery-white Windflower Silk Gauze), . Je 28. vůdcem rodiny Kuchiki. Vystupuje jako tichý, hrdý, občas arogantní, ale mocný kapitán, kterého si váží celá divize. Byakuya vždy plní rozkazy, bez ohledu na to, zda jsou správné nebo ne. Pouze jednou jsme ho viděli usmát se; je jedním z typů, jehož mimiku musíme velmi detailně sledovat, abychom si všimli nějaké změny v jeho výrazu. Ačkoli, jak zde bylo řečeno, vždy plní rozkazy, čas od času se i jemu něco opravdu příčí. V takové situaci používá své okliky, tudíž neporušuje rozkaz, ale dosáhne svého, přestože je to nevýslovným způsobem proti rozkazu. Příkladem je výprava do Hueco Mundo. Přestože nemá příliš laskavou povahu, dokáže bojovat celým srdem pro to, čeho si váží a miluje.
 
Biografie:
Už jako malé dítě si byl Byakuya vědom svého postavení a proto již od útlého věku tvrdě trénoval, aby se jednoho dne stal kapitánem, stejně jako jeho děda, Ginrei Kuchiki. V jednom z dílů, který zachází o 11O let do minulosti, můžeme sledovat jeho vztah s Shihouin Yoruichi. Protože byli oba ze vznešených klanů, Yoruichi ho podle všecho učila techniky jako Shunpo nebo Bleskový krok. Často ho dráždila svými hrami a Byakuya jí na oplátku říkal kočkodlačice.
 
Později, když z něj byl již dospělý muž, si vzal za ženu Hisanu. Hisana byla neurozeného původu (jedním z pravidel šlechty je vzít si/oženit se s někým z šlechtické rodiny), proto jeho rod sňatkem příliš nadšen nebyl. Byakuya přesto pravidlo porušil a s Hisanou se oženil. Nad hrobem svých rodičů slíbil, že už nikdy žádné pravidlo neporuší. S Hisanou však příliš dlouho šťasten nebyl (žil s ní pět let); důvodem byla Hisanina vážná nemoc. Předtím, než zemřela, požádala Byakuyuu, aby vyhledal její sestru Rukiu, kterou musela opustit. Požádala ho, aby ji adoptoval a Rukia měla možnost říkat mu "bratře". Poté zemřela. Byakuya její přání splnil, Rukiu našel na Shinigamijské akademii a podle jejího přání ji adoptoval do domu Kuchiki. Rukii řekl, že je to kvůli její podobnosti s Hisanou. Přestože byli od té doby příbuzní, Rukia v jistém dílu řekla, že se na ní Byakuya za 40 let, co jsou bratrem a sestrou, ani jedinkrát nepodíval.
 
Jeho další působení je u Ichiga v Reálném světě. Rukia předala své síly Ichigovi, což je v Soul Society nezákonné. Proto dostane on a jeho podkapitán Renji za úkol přivést ji zpět do Soul Society. Renji však narazí na tuhý odpor ze strany Ichiga; a když už to vypadá, že Ichigo by mohl vyhrát, Byakuya zasáhne. Protože Ichigo je Shinigamim teprve chvíli, nemá zdání o Shunpo ani Zanpakutou, proto je Byakuyou těžce poražen, aniž by věděl, jak se to stalo. Poté tedy Rukiu odvedou zpět.
V následujících dnech je Rukia odsouzena k popravě, ale Byakuyu to nechá naprosto chladným. Přestože má moc její popravě zabránit, neučiní tak, kvůli slibu jeho mrtvým rodičům. I když za ním přijde Ukitake s tím, že se datum popravy posunulo o několik dní dopředu, jeho jedinou reakcí je: "A proč by mě to mělo zajímat?" Přestože to na něm není znát, uvnitř svádí těžký souboj; jeho slib Hisaně zněl, že bude Rukiu chránit a nedopustí, aby se jí něco stalo. Jeho dalším však byl, že neporuší žádné pravidlo a Byakuya náhle neví, který slib má splnit.
Záhy Ichigo vthrne se svými přáteli do Seireitei s cílem Rukiu zachránit. Střetne se s Renjim, který, přestože ho k Rukii váže blízký vztah, nemá nejdříve v plánu Ichigovi pomoci. Když dojde k jejich střetu a Renji je poražen, prosí Ichiga, aby ji zachránil. Když se Renji vyléčí, rozhodne se vzít situaci pevně do rukou. Za několik dní získá bankai, Hihio Zabimaru. Avšak na cestě do Senzaikyuu, místa, kde se Rukia nachází, mu přeruší plány Byakuya. Řekne Renjimu: "Nedonutíš mě, ani abych padl na jedno koleno." Přestože je Renji z celého srdce odhodlán Rukiu zachránit a dosáhl bankaie, nedokáže Byakuyu porazit a končí s vážným zraněním a poražený. Jako projev úcty ho Byakuya zakryje svým šálem (další znak vysoké šlechty) a pronese. "Pozoruhodné. Nakonec... jsi mě přece jen dosáhl." (v aj: Your fangs... did reach me. - váže se to k jisté japonské legendě o psovi a slunci.)
Přichází den Rukiiny popravy. Ani když je vypuštěna pravá forma Soukyoku, Byakuya se stále k ničemu nemá. V tu chvíli se objeví Ichigo a Rukiu osvobodí. Předá ji Renjimu, který se již stihl z boje s Byakuyou vyléčit, a utíká s Rukiou pryč. Byakuya tedy bojuje proti Ichigovi. Nejdříve nechce uvěřit, že Ichigo za tak krátkou dobu doshál bankaie, ale jeho schopnosti a rychlost ho rychle vyvedou z omylu. Díky obrovské rychlosti Zangetsu, Ichigovy Zanpakutou, je schopen odvrátit jeho útoky Senbonzakury. Během boje se Byakuya setká s Ichigovým vnitřním Hollowem, který se zjevil, když byl na pokraji sil. Nakonec dochází k poslednímu úderu a Byakuya přejde do poslední formy svého bankaie, Hakuteiken. I přes jeho sílu a schopnosti je Ichigem poražen. Řekne Ichigovi důvod, proč nechce Rukiu zachránit. Podle jeho slov: "Kdybychom my, šlechta, nedodržovali zákony, tak kdo potom?" Když Ichigo odpoví, že by ji přesto zachránil, vypadá to, že ho to vyvedlo z míry. Přesto odchází po svých a ani se neohlédne.
Mezitím události s Aizenem nabírají spád; jeho, Ginova a Tousenova zrada už není tajemstvím a všichni se scházejí na Soukoyoku, kse se všichni tři zrádci nacházejí. Když Aizen dosáhne svého kýženého cíle a získá z Rukie Hougyoku, přikáže Ginovi, aby ji zabil. Cíl si jeho čepel však nenajde v Rukii, ale v Byakuyovi, který se náhle objevuje. Poté Aizen a ostatní odcházejí do Hueco Mundo a Soul Society jde ošetřit všechny zraněné, včetně Byakuyi. Když ho Unohana léčí, zavolá Rukiu k sobě a vypráví jí minulost s Hisanou a jeho slibech. Nakonec řekne: "Kurosaki Ichigo... děkuji ti. Rukio, omlouvám se."
 
Na nějaký čas se Byakuya stáhne ze scény. Do té doby, než Aizen odkryje své plány a jeho Arrancaři mají volný průchod do Reálného světa. Ichigo, Renji a Rukia se vydávají na záchranou výpravu do Hueco Mundo (Ulquiorra Shiffer, Arrancar, unesl jejich přítelkyni Orihime). Ještě předtím dostane Byakuya rozkaz přivést Rukiu a Renjiho zpět, kteří se předtím nacházeli v Reálném světě. Ví o jejich přání vydat se do Hueco Mundo s Ichigem, přestože je to proti rozkazu. Byakuya však není v politice tak úplný hlupáček; rozkaz, který dostal, zněl: přivést je zpět. Pak už si ale mohou dělat, co chtějí. Opatří jim na cestu plášťě proti větru a písku, ale jinak jim nechává volnou ruku.
V Hueco Mundo dostávají všichni zabrat; brzy jsou všichni zapojeni do boje s tím, či oním Arrancarem. Gotei 13 proto pošle jako posilu několik kapitánů a zástupců, včetně Byakuyi. Jeho protivníkem se stává Zommari Ruruu, 7. Espada, který se chystal dorazit Rukiu bezvládně ležící na zemi po boji s Arrancarem. Po tuhém boji nakonec Byakuya vyhraje. Zommari se před smrtícím úderem ptá: "Kdo vám dal právo zabíjet Hollow?! Nikdo! Kdo-"
V tu chvíli ho zabije posledním sekem a řekne: "Kdy jsem řekl, že tě chci zabít jako Shinigami? Chci tě zabít jedině proto... že jsi vztáhl ruku na něco, co je mi drahé (Rukiu)".
Následně zjistí, že byli Aizenem oklamáni; uvěznil je v Hueco Mundo, zatímco on a ostatní Arrancaři jdou do Reálného světa, aby zničili Karakuru.

 

Zajímavosti: Má rád kořeněné jídlo a půnoční procházky

 

Bojová data:

Útok:90
Obrana: 80
Rychlost: 90
Kidou: 90
Inteligence: 90
Výdrž: 70
Celkem: 510Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.