Hisagi Shuuhei

 Zástupce 9.divize

Shi-kai: Kazeshini (Death wind, mrtvý vítr)

- oživení: Kai, Kazeshini! (Reap! Žni!)

- Kazeshini má podobu dvou "tyčí", z každé strany má dvě zahnuté čepele, které jsou spojeny dlouhým řetězem

- díky tomu je Hisagi může vrhat po nepříteli vysokou rychlostí a ovládat je pomocí řetězu i z dálky

Ban-kai: Nemá

Váha: 67 kg

Výška: 181 cm

Datum narození: 14. srpna

 

Hisagi je zástupcem bývalého kapitána 9.divize, Kaname Tousena. Na levé tváři má vytetované čísli 69 a přes oko až k bradě se mu táhnou tři jizvy. Nejčastěji ho vídáme ve společnosti jeho nejlepšího přítele, Izuru Kiry.

Biografie:
 

 

Číslo 69 má vytetované kvůli incidentu, který se stal před 110 lety, když byl ještě malý chlapec. Hisagiho a jeho přátele napadl obrovský Hollow. Nejdříve se ze strachu nemohl ani pohnout, ale pak nařídil svým kamarádům, aby utekli a sám se ho snažil zadržet. Přiznejme si ale, že s pomocí klacku toho proti dvaceti metrovému Hollow moc nezmůžete, a tak ho zanedlouho Hollow chytil. Naštěstí byl poblíž Kensei Mugurama, tehdejší kapitán 9.divize, a se svou Zanpakutou ho lehce porazil. Jelikož se Hisagiho právě pokoušel sežrat Hollow, rozpláče se před Kenseiem i ostatními z jeho divize. Kensei se ho snaží utěšit poněkud drsným způsobem, ale přesto na Hisagiho zapůsobí víc než se zdá. Protože má Kensei na hrudi vytetované číslo 69 (6 je kanji jeho jména a 9 číslo jeho divize), už je asi jasné, proč ho má Hisagi vytetované na obličeji.

Později tedy nastoupí na Shinigamijskou Akademii. Když na ni jako nováčci nastoupili Renji, Hinamori a Kira, Hisagi už byl v 6.ročníku. Už tehdy ho posílali na mnoho misí a teď měl vést se dvěma spolužáky cvičení se třídou Renjiho a spol. Vše probíhá normálně, dokud nenarazí na skupinu Hollow, kteří jsou na mnohem vyšší úrovni než oni sami. Ostatním nařídí utéct a spolu se svými spolužáky se je pokusí odrazit. Jeho přátelé jsou ale zabiti a Hisagi už je také poražen. Renji, Hinamori ani Kira však neutekli a svého vrstevníka zachrání. Od tohoto boje má tři jizvy na tváři. Poté jim přijou na pomoc kapitán Aizen a Ichimaru Gin.

Nyní je zástupcem 9.divize. Jeho kapitán je Kaname Tousen. Před Rukiinou popravou následuje svého kapitána a Komamuru za Zarakim, který chce popravu překazit. Hisagi se postaví 5.důstojníkovi 10.divize, Aysegawa Yumichikovi. Nejdříve se mu posmívá, že někdo s jeho hodností ho nemůže porazit. Yumichika ale oživí svou Zanpakutou a díky tomu a okamžiku překvapení ho porazí.

Když se dozví o zradě svého kapitána, naprosto ho to zdrtí. Jde navštívit hrob jeho přítelkyně, pro kterou se Kaname stal Shinigamim. Setká se tam s Komamurou, kde slíbí, že mu společně otevřou oči.

Když se Aizen pokouší zničit město Karakura, Hisagi je s ostatními kapitány a zástupci (kromě několika, kteří jsou uvězněni v Hueco Mundo) poslán do Skutečného světa. Společně s Kirou, Yumichikou a Ikkakem má chránit jeden ze čtyř sloupů, podpírající Karakuru. Jeho protivníkem se stane Barraganův Fraccion, Findor Carias. Hisagi se proti němu snaží bojovat pouze s katanou v normální formě a jeho oblíbeným Bakudou 62. - Hundred - stepped rail, ale Findor má nejdříve navrch. Hisagi tedy (pro nás) poprvé oživí svou Zanpakutou, Kazeshini. O své Zanpakutou ale řekne:

"Popravdě řečeno ji nemám moc v lásce. Nesnáším její tvar. Podívej se na její čepel. Nevypadá na to, že chce někomu přeseknout život?"

Findor nedokáže pochopit pohyby Kazeshini a Hisagi se ho poté zeptá, zda má strach. Pochopitelně mu řekne, že nemá a Hisagi mu tedy řekne pravidlo svého bývalého kapitána:

"Ten, kdo se nebojí svého meče, nemá právo meč mít."

Po oživení Kazeshini už Arrancara snadno porazí.
 

Hisagi je spíše uzavřený, ale přesto má přátele, jejichž oddanost je stvrzena v boji. Spravedlnost je pro něj stejně důležitá, jako pro jeho ztraceného kapitána.


 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.