Hitsugaya Toushiro

 

Shinigami, kapitán 10. divize

Shi-kai: Hyourinmaru (Ledový kruh)

- oživení: Souten Ni Zase (Nářek na ledové obloze, Svrhni zmrzlé nebe!)

- objeví se ledový drak; dokáže ovládat  počasí

- je považován za nejsilnější Zanpakutou vodní podstaty

Ban-kai: Daiguren Hyourinmaru (Obrovský rudý ledový kruh)

- jeho bankai má několik známých technik, a to: 

    Ryūsenka ("Dragon hail flower"), Sennen Hyōrō  ("Tisícileté ledové vězení"; okolo nepřítele se vytvoří ledové sloupy, které ho obklopí a drží uvězněného po tisíc let), Guncho Tsurara ("Icicle flock"; útočí pomocí ledových rampouchů), Hyōryū Senbi ("Ice dragon swirling tail", Zekku -"Void Sever"- mu umožňuje kontrolovat jeho techniku Hyōryū Senbi), Tensou Juurin ("Dobití nebes"), Hyōten Hyakkaso ("Pohřeb stem zmrzlých nebeských květů"; jeho nejsilnější útok; z nebe začne padat sníh, všechno, čeho se vločka dotkne zmrzne a při dopadu sté vločky protivníkův život končí)

Hmotnost: 28 kg

Výška: 133 cm

Datum narození: 20.prosince

Hitsugaya je kapitánem 10. divize. Ze všech 13 je také nejmladší a stal se kapitánem za nejkratší dobu, co Soul Society pamatuje. Přesto, že je mladý, malý a jeho váha také není moc velká, je velmi silný (i když se to možná na první pohled nezdá). Jeho zanpakutou je Hyourinmaru, obrovský vodní a ledový drak, který také dokáže ovládat počasí. Jeho bankai má podobu ledových křídel a draka. Jako zástupce si vybral Matsumoto Rangiku.
 
Vyrůstal se svojí babičkou a Hinamori Momo, která nyní patří do 5. divize pod vedením Aizena Sousukeho. Oni dva byli jediní, kteří ho měli rádi. Kvůli své chladné osobnosti a síle, kterou v sobě ukrýval, se ho ostatní děti i dospělí báli, přestože jim nic špatného neudělal.
Když Hinamori chodila do shinigamské akademie, jeho obrovskou zálibou bylo cpát se melouny a nadávat, když ho Hinamori oslovila Shiro-chan (v překladu Bílek, Bělovlásek). Ta také prohlásila, že když Hitsugaya dosáhne stejných schopností, jaké má momentálně ona, přestane mu tak říkat. Ale přesto nešel na Akademii jen z tohoto důvodu. Protože Hyourinmaru je velice silná Zanpakutou, Hitsugaya ji nejdříve nedokázal ovládat. Nevědomky kolem sebe při spánku šířil chlad a zimu, kvůli které jeho babička stále více chátrala na zdraví. Matsumoto vycítila jeho neobyčejnou sílu a poradila mu, že jestli nechce svoji babičku zabít, musí na Akademii, kde ho naučí ovládat jeho reiatsu. To také udělal a nyní je z něj velice silný a nadaný kapitán.

 
Poprvé se s ním setkáme při rozhovoru Aizena s Ginem. Poté, když kapitána Aizena zabijí a Hinamori se dostane do vězení, (Je na Aizenovi doslova závislá a bezmezně ho obdivovala. Když ho zabili,zaútočila na Ichimaru. Jeho zástupce Kira ho bránil, chvíli spolu bojovali, ale Hitsugaya je zastavil) jí Matsumoto doručí dopis od Aizena, který jí zanechal. Tam jí vysvětluje, proč byla posunuta Rukiina poprava. Píše, že někdo chce využít Soukyoku, která má prý sílu tisíce Zanpakutou. Obviňuje z toho Hitsugayu. Ten zatím pátrá po vrahovi Aizena a dojde k závěru, že ho zabil Ichimaru (podle jeho rozhovoru s Aizenem). Když si to s ním chce vyřídit, přijde Hinamori a obviní ho z vraždy jejího kapitána. Zaútočí na něj, ale protože je mnohem silnější než ona, nechtěně ji zraní. Podle slibu, že jestli Ichimaru prolije jedinou kapku Hinamoriiny krve, zabije ho, proti sobě zaútočí. Ocitne se ale v šachu; Ichimaru totiž zaútočí na bezvládnou Hinamori svou Zanpakutou. V tu chvíli se objeví Rangiku a zastaví ho.
 
Když poté ještě zjistí, že Rukiina poprava byla znovu posunuta dopředu, rozhodne se její popravě zabránit.  Objeví vyvražděné centrum 46. a tam i živého Aizena s Ichimarem a Hinamori - zraněnou jejím obdivovaným kapitánem. Bojuje s Aizenem pomocí svého bankaie, ale i přesto prohrává a je vážně zraněn. Naštěstí nedlouho potom přijde kapitánka Unohana a úspěšně ho vyléčí, narozdíl od Hinamori, která se těžko vzpamatovává z Aizenovy zrady. Později se zjistí, že Aizen vychoval novou rasu zvanou Arrancar - Shinigami spojení s Hollow. Hitsugaya tedy půjde spolu s Renjim a dalšími za Ichigem a jeho přáteli do světa lidí. Tam se jim snaží pomoci v boji proti Aizenovi a jeho Arrancarům.
Při boji o Karakuru se dostane do křížku s Arrancarem Tia Halibel - 3. Espadou. I když ze začátku dostává vcelku zabrat, proti jeho útoku Hyōten Hyakkaso nemá Halibel šanci.
 
Hitsugaya je velký samotář, nikomu se s ničím nesvěřuje a nerad dává své pocity jakkoli najevo. Na první pohled zůstává ke všem chladný, ale při bližším zkoumání uvidíte, že i on něco cítí a své blízké a podřízené chrání, jak jako kapitán, tak jako přítel. Tohle znamená znak jeho divize, uzavřenost a egoismus.
 

 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.