Iba Tetsuzaemon

 

Zástupce kapitána 7.divize
 
Shi-kai: Na konci čepele se rozdělí na tři výčnělky
Ban-kai: Nemá
Váha: 68 kg
Výška: 182 cm
Datum narození: 18.července

 

Iba je zástupce kapitána Komamury. Předtím než nastoupil do 7.divize byl v 11., pravděpodobně na 4.pozici.
Poprvé ho uvidíme na setkání zástupců, v době, kdy do Soul Society vtrhnou Ichigo a ostatní. Z jistých náznaků můžeme soudit, že Iba zrovna nastoupil jako nováček mezi zástupci.
Pár hodin před Rukiinou popravou jdou společně se svým kapitánem, Tousenem a Hisagim zastavit Zarakiho, Ikkaka a Yumichiku, kteří ji chtejí překazit. Iba se utká s Ikkakem. Z jejich rozhovoru se dozvíme, že Iba se stal Shinigamim kvůli své matce (i když to zapřel). Jejich souboj ale probíhá poněkud jinak než normálně, protože s Ikkakem jsou dobří přátelé a často je vídáme popíjet spolu saké, tudíž se dohodnou, že poražený v boji ho sežene více. Jsou ale vyrušeni zprávou o Aizenově zradě. Poté se snaží svému kapitánovi co nejvíce ulehčit situaci (Komamura byl velice dobrým přítelem Tousena) a nechává ho o samotě.
Později, ve Skutečném světě, bojuje proti Arrancarovi, který překvapivě porazil Ikkaka. Ikkaku měl bránit jeden ze čtyř sloupů, ale byl poražen a sloup zničen. Proti zmíněnému Arranacarovi pak bojuje Komamura a zabije ho. Ikkaku prohrál, protože odmítal vyvolat svůj bankai. Myslel si, že o něm ví pouze Yumichika, ale Iba se to nějakým způsobem také dozvěděl. Vytkne Ikkakovi, že by neměl skrývat svůj bankai i za cenu zničení sloupu a tím pádem neuposlechnutí rozkazu. Prohlásí ale, že to přesto nikomu neřekne.
Ibovi se líbí Matsumoto Rangiku (stejně jako většině mužské části Gotei 13) a jeho nejoblíbenější činností je popíjení saké. Přesto je Iba dobrý a spolehlivý Shinigami, vždy plní zadané rozkazy a svému kapitánovi je velice věrný. Ze všech sil se snažil naučit vše potřebné k tomu, aby se mohl stát zástupcem kapitána a to se mu povedlo.


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.