Komamura Sajin

 

Kapitán 7.divize
 
Shi-kai: Neznámý
Ban-kai: Kokujoutengenmyouou
- objeví se obrněný obr podobný samuraji, který se pohybuje společně s pohyby Komamury
Váha: 180 kg
Výška: 235 cm
Datum narození: 23.srpna

Biografie:

Když se poprvé objeví Komamura, místo obličeje můžeme spatřit pouze helmici, která zakrývá celou jeho hlavu. Tuto helmici nosí kvůli svému vzhledu, jež ho dělí od všech kapitánů, Shinigami i lidí. Yamamoto ho ale přesto přijal do Gotei 13 a on je mu za to nesmírně vděčný. Z toho důvodu se vždy snaží splnit jeho rozkazy a respekuje vše, co vypustí z úst. Jeho dlouholetým přítelem býval Kaname Tousen, slepý a ex-kapitán 9. divize. Seznámili se spolu, když Tousen trénoval na otevřené louce. Předtím, než Komamura promluvil, si neuvědomoval jeho přítomnost, ačkoli vždy vycítil každé reiatsu okolo sebe. Pochválil ho, že  umí výborně skrýt svoji přítomnost. Komamura k němu cítil velké sympatie, protože on ho neodsuzoval pro jeho vzhled.
 
Těsně před začátkem Rukiiny popravy se utká společně s Tousenem proti Zarakimu, který se chystá popravu překazit. Zaraki ho vyzve, ať konečně vyvolá svůj bankai, ale on jen znechuceně odvětí, že pro zrádce není něco takového třeba. Místo toho vyvolá svůj bankai Tousen, ale i přesto, že Zaraki nezná jméno své Zanpakutou, je poražen. Před smrtící ranou ho zachrání Komamura. Při odvrácení Kenpachiho rány se rozbije jeho helmice na kusy a poprvé je vidět jeho tvář. Má podobu jakési lišky. Poté vyvolá svůj bankai; jeho boj je však přerušen, když ucítí, že Yamamoto vypustil část své reiatsu a spěchá mu na pomoc. V tu chvíli mu ale také dojde správa o Aizenově a Kanameho zradě. Zamíří na Soukyoku, kde se oba nachází. Zeptá se Tousena: ,,Máš pro tohle nějakou omluvu?! Jestli ano, řekni ji!. Nic? To je špatné, Tousene." Pak rozzuřeně oživí Kokujoutengenmyouou. Aizen proti němu však použije hypnózu Kyouka Suigetsu a následně Kidou a Komamura je poražen. Předtím řekne, že mu jeho zradu nikdy neodpustí.
O pár dnů později se setká s Hisagim Shuheeiem nad hrobem Tousenovy přítelkyně. Hisagi se ptá, jestli se jeho kapitán ještě někdy vrátí. Komamura mu odpoví: ,,Samozřejmě. Pokud ne, vlastníma rukama mu otevřeme oči."
Ve Skutečném světě pak bojuje proti Arrancarovi, který téměř zabil Ikakku. Opět vyvolá bankai (z nějakého důvodu zatím nikdy neoživil svůj shikai, vždy přejde rovnou na bankai) a porazí ho. Jeho zástupce Iba vytkne Ikkakovi, že by neměl skrývat svůj bankai i za cenu svého života a tím ohrozit Soul Society. O Ikkakově bankai ví do té doby jen Yumichika (pokud se počítá film, tak i Hitsugaya a Matsumoto) a nechce, aby se to dozvěděl někdo další. Komamura náhodně zaslechne jejich rozhovor, ale prohlásí, že dnes má asi něco v uších a odejde.
Komamura je spolehlivý a věří ve spravedlnost, která pro něj hodně znamená. Yamamotovi věří z celého srdce a udělal by pro něj vše. Je laskavý na ty, kteří si to podle něj zaslouží, ale neodpustí těm, kteří kteří ho zradili.

 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.