Kyouraku Shunsui

 

Kapitán 8.divize
Shi-kai: Katen Kyoukotsu
- oživení: Hana Kaze Midarete Kashin Haki Tenpuu Midarete Tenpa Warau. Květy padají ve větru, Bůh květin naříká, nebeské větry vanou Buddha se směje)
- Kyouraku je vlastníkem tzv. Dvojité čepele (v Soul Society jsou pouze dvě, druhou vlastní Ukitake)
- po oživení se změní ve dvě šavle, wakizashi a tachi
 
Ban-kai: Neznámý
Váha: 87 kg
Výška: 192 cm
Datum narození: 11.července

 
 
Kyouraku nosí přes standardní kapitánskou haori rozevlátý plášť s květinovým vzorem, který velmi dobře odráží jeho osobnost. Hlavu mu zdobí slaměný klobouk.
Při vpádu ryoků do Seireitei, narazí na území své divize na Sada Yasoturu. Zdvořile se mu představí, i se svojí zástupkyní Ise Nanao. Ačkoli s ním nechce bojovat, po krátké konverzaci vytasí svůj meč a bojuje. První Sadův útok odrazí jedinou ranou. Přesvědčuje ho, ať to vzdá, ale Sado je neústupný a útočí na něj vším, co má. Nakonec mu Kyouraku zasadí tvrdou ránu, po které už nadále není schopen boje. Nanao mu pak předá zprávu u Aizenově vraždě, a když zjistí, že ryoka není mrtvý, chce ho dorazit smrtelnou ranou. Kyouraku ji zastaví s tím, že pokud způsobil Aizenovu vraždu někdo z ryoků, bude lepší, když ho nechají naživu.
Když se při Rukiině popravě objeví Ukitake s erbem se znakem rodu Shihouin, přidá se k němu se slovy: ,,Ty rád necháváš lidi čekat, viď, Cassanovo." a zničí Soukyoku.

 

Soi Fong pak pronásleduje Kotsubari a Kiyone. Ukitake se je snaží ochránit, ale zastaví ho Yamamoto. Kyouraku popadne Ukitakeho a dá se s ním na útěk. Nanao se drží těsně za nimi. Po chvíli dorazí na opuštěné místo, kde by mohli nerušeně bojovat. Nanao se zhroutí pod tlakem Yamamotovy reiatsu, a tak ji Kyouraku odnese na bezpečné místo. Pak se vrátí zpět k Yama-jii (přezdívka, kterou si vysloužil od Kyouraka - je to jeho zvláštní výsada; jiný člověk by pravděpodobně za toto označení byl o hlavu kratší). Ten se zmíní o tom, že oba bývali jeho nejoblíbenějšími a nejpilnějšími studenty na Shinigamijské akademii. Ukitake byl často nemocný, ale vždy byl středem pozornosti. Kyouraku stále běhal za děvčaty, ale byl mnohem silnější a rozvážnější než ostatní studenti. Jako jediní se po studiu na Akademii dostali hned na pozici kapitána. Poté tasí svou Zanpakutou a vyzve je, aby udělali totéž. Kyourakova Zanpakutou má po oživení podobu dvou čepelí. S Ukitakem jsou jediní vlastníci dvojitých čepelí v Soul Society a také jedněch z nejsilnějších. Jejich boj ale přeruší správa o Aizenově zradě a všichni tři spěchají zpět k Soukyoku.
Ve Skutečném světě pak bojuje proti Arrancarovi Starkovi, Espadě 1. Oba dva nemají příliš v lásce boj, a tak se ke skutečnému útoku nejdříve zdráhají. Stark mu navrhne, aby souboj pouze předstírali a ostatní nechali bojovat. Kyouraku mu odpoví: ,,Lákavá nabídka. Za jiných okolností bych ji pravděpodobně přijal, ale v této situaci si to nemohu dovolit."
Když se dozví, že Stark je Espada 1, řekne, že v tom případě musí opravdu bojovat vážně.

 
Kyouraku je mírumilovný člověk, spravedlivý, přátelský a s úchylkou pro hezká děvčata (příkladem je Nanao nebo jeho bývalá zástupkyně Lisa Yadomaru). Navzdory jeho povaze a vzhledu je jedním z nejsilnějších kapitánů Gotei 13 a spolu s Unohanou, Ukitakem a Yamamotem také nejstarším. S Ukitakem je dlouholetým přítelem. Má svou vlastní hlavu, pokud ví, že něco není správné, nebojí se Yama-jiimu navrhnout lepší řešení a pokud ani to nestačí, není mu zatěžko porušit kvůli tomu přímý rozkaz.


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.