Matsumoto Rangiku

Zástupce 10. divize

 

Shi-kai: Haineko (Popelavý kocour)

- oživení: Zaduj, Haineko!

Ban-kai: Nemá

Váha: 5´6" *

Výška: 126 LBS *

Datum narození: 29. září

* Váha ani výška není v českých jednotkách, na internetu se dá najít převod. Pokud vám na tom ale bude hodně záležet, napište a já to najdu.


 
 
Matsumoto Rangiku je zástupkyně 10.divize. Přestože její kapitán, Hitsugaya Toushiro, se od ní povahově snad nemůže více lišit, vypadá to, že jsou si jako taicho a fukutaicho velice blízcí. Zatímco Hitsugaya je vážný a podezřívavý, ona je veselá a bezstarostná. V tom si je zase velice podobná se svou Zanpakutou; v některých dílech pozorujeme, že Matsumoto má někdy problém Haineko zmaterializovat. V Shinigami Golden Picture Book sketches zase sledujeme, že ráda v pracovní době vypije pár kapek saké nebo si zajde popovídat s členy ostatních divizí, za což je často kárána svým kapitánem.
Matsumoto je obecně oblíbená mezi členy Gotei 13, zvláště kvůli své veselé a občas drzé povaze a u mužů také díky vzhledu. Je spravedlivá a není jí lhostejný osud jiných lidí, jako v případě Hitsugayi.
Svého kapitána poznala, ještě když žil se svou babičkou a Hinamori v Rukonagaii. Hitsugaya šel nakoupit a místní prodavač ho nepříliš příjemně vyzval, aby odešel hned jak skončí (Hitsugaya byl v té době osamělé dítě, kterého se děti i dospělí většinou báli). Matsumoto byla poblíž (v té době už byla Shinigami) a okamžitě se s prodavačem začala hádat, že by se k němu neměl chovat hrubě, i když je ještě dítě. Pak popadla Hitsugayu a zeptala se ho: "Jak dlouho tady hodláš sedět a brečet?! Vzmuž se a řekni, co si myslíš!". Ten se jí jen vytrhl a utekl zpět domů. Matsumoto poznala, že má vysoké reiatsu, a tak za ním tu samou noc zašla a řekla, že by se měl stát Shinigami - už jen proto, aby nadobro nezabil svou babičku, které Hitsugaya nevědomky ubližoval, protože nebyl schopen ovládat své a Hyourinmarovy síly.
 
Její minulost je bezesporu spojena s Ichimaru Ginem, který jí pravděpodobně zachránil život. Jako malá málem zemřela hlady, dokud nepotkala mladého Gina, který jí dal něco málo k jídlu. Za to je mu i teď nesmírně vděčná.
Jako datum narození také uvádí 29. září, ale pravděpodobně tento údaj není tak docela pravdivý. Jako dítě z Rukongaie si Matsumoto nepamatuje, kdy se narodila - pro lidi, kteří nepocházejí ze šlechty něco takového není důležité. Gin proto určil den jejího narození ve stejný den, kdy se setkali.
 
Poprvé ji můžeme vidět na setkání zástupců, v době, kdy Ichigo s ostatními vtrhnou do Seireitei. Když se Hitsugaya střetne v boji s Ichimarem, ona dostane rozkaz jít co nejdál. Na nebi však uvidí Hitsugayovu Zanpakutou, Hyourinmaru, a tak se i přes zákaz vrátí, čímž Hinamori zachrání život. Matsumoto na poslední chvíli odvrátí Ichimarovu ránu, namířenou proti bezvládné Hinamori. Řekne: "Prosím, skloňte svou čepel, kapitáne Ichimaru. Pokud tak neuděláte, stanu se já vaším protivníkem," přestože se její vlastní katana rozpadá pod sílou jeho útoku.
Krátce poté, dostanou ona a Hitsugaya zprávu, že se Rukiina poprava posunula do bližšího termínu. Hitsugaya se rozhodne, že jediným řešením, jak zjistit, o co jde, je zabránit její popravě, a tak spolu zamíří do Centra 46, které vydává rozkazy Gotei 13. Když nikdo neotvírá masivní brány, prorazí je silou, aby našli 46 jejích vyvražděných členů. Od Izuru Kiry se dozví, že Hinamori je sledovala. Hitsugaya spěchá za ní a Matsumoto stane čelem Kirovi. Nejdříve se nedokáže vypořádat se schopnostmi jeho Zanpakutou, ale poté, co oživí svůj shikai, vyhrává. Když se dozví pravdu o Rukiině popravě, zradě Aizena, Ichimara a Tousena, vyrazí k Soukyoku, kde se mají nacházet všichni tři zrádci. Když dorazí, znehybní Ichimara tím, že mu přiloží katanu k hrdlu a vyzve ho, aby se nehýbal. Přesto se z jejího sevření dostane, ale ještě předtím, než odejde do Hueco Mundo, vyjádří lítost, že ho nedržela déle. Když se po pár dnech situace uklidní, přijde se jí Kira omluvit. Matsumoto omluvu přijme a nakonec skončí oba dva opilí. Ačkoli to nedává příliš najevo, je zdrcená Ichimarovou zradou a ptá se sama sebe, proč musí pořád tak náhle odcházet.
 
Poté je společně s Hitsugayou, Renjim, Rukiou, Yumichikou a Ikkakem povolána do Skutečného světa, kde mají pomoci Ichigovi proti Arrancarům. Bydlí s Inoue Orihime, se kterou si očividně rozumí, obvzlášť, když obě sdílejí tak výrazné ženské přednosti. Když je Inoue Arrancary unesena, dostanou od Yamamota rozkaz vrátit se do Soul Society. Přes svůj nesouhlas všichni uposlechnou, kromě Renjiho a Rukii, kteří se vrátí, aby mohli s Ichigem, Ishidou a Chadem jít do Hueco Mundo a Inoue zachránit. Yamamoto jim po nějaké době pošle na posilu 4 kapitány a zástupce: Byakuyu, Mayuriho, Nemu, Unohanu a Kotetsu. Všichni jsou ale Aizenem uvězněni v Hueco Mundo a Gotei 13 je tak oslabená. Aizen plánuje zničit Karakuru, a proto Matsumoto a zbylí členové Gotei 13 odchází znovu do Skutečného světa, aby město ochránili. Matsumoto bojuje proti Halibeliným Fraccionům: Sun-Sun, Mila Rose a Apache, zatímco Hitsugaya bojuje proti Halibel. Ani s vyvolanou Haineko je nedokáže porazit a když se ocitá v nějvětší nouzi, objeví se Hinamori, která doteď ležela v kómatu. S její pomocí to vypadá, že mají šanci je porazit, ale všechny tři poté vyvolají svého "domácího mazlíčka" Allona. Obě jsou vážně zraněny a ani s pomocí Kiry a Hisagiho ho nedokáží porazit. Kira, jako bývalý člen 4.divize, se ujme jejich léčby.
 
Protože na stejném poli, kde se odehrávají boje o Karakuru se nachází i Ichimaru Gin, všichni věříme tomu, že si konečně společný vztah vyřeší. Přestože Gin zradil a odešel, stále chová k Matsumoto určité sympatie a když uvážíme, že nám vlastně nikdy neukázal důvod své zrady, nebude možná zase tak velkým překvapením, když se stejně neočekávaně zase vrátí - k Soul society i k Matsumoto.
 

 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.