Oomaeda Marechiyo

Shinigami, podkapitán 2.divize
Shi-kai: Gegetsuburi
- oživení: Smash him into bits! Rozmlať ho na kousky!
- po oživení má podobu palcátu
Ban-kai: Nemá
Váha: 151 kg
Výška: 210 cm
Datum narození: 5.května

 

Oomaeda je zástupce kapitánky 2.divize, Soi Fon. Není příliš inteligentní ani odvážný, spíše naopak. Obvzlášt tyto vlastnosti neuvěřitelně dráždí Soi Fon, která není zrovna shovívavá k hlupákům. Příkaz ale vždy uposlechne. Se svou kapitánkou si nejsou moc blízcí, znají se jen jako kapitánka a její zástupce. Oomaeda má o sobě poněkud vysoké mínění, jelikož pochází z vyšších vrstev, což vidíme i na první pohled. Nosí různé náramky a prsteny, aby ukázal svou nadřazenost nad ostatními obyvateli Seireitei. O výši jeho reiatsu nebo schopnostech se nedá moc říct, v boji jsme ho mohli vidět jen na okamžik, kdy na Soukyoku spolu s Kotetsu Isane a Sasakibe Choujirou zaútočili proti Ichigovi. V tu chvíli jedinkrát oživil svou Zanpakutou. Než jsme mohli poznat její vlastnosti, už ležel na zemi s rozdrcenou Gegetsuburi.

Když jde spolu s ostatními kapitány a zástupci do Skutečného světa, aby bojovali proti Aizenovi a jeho Arrancarům, je překvapen , když se objeví Kira, Hisagi, Yumichika a Ikkaku, kteří mají za úkol chránit sloupy podpírající Karakuru. Tato skutečnost ho nemálo rozčílí, protože byl v domění, že na misi do Skutečného světa vzali jen jeho, což by ho činilo lepším než ostatní, co zůstali v Soul Society. Poté, co se s odřenýma ušima vypořádá s Arrancarem (nepamatuji si jeho jméno) pomáhá Soi Fon proti Espadě 2, Barraganovi. Přes svou nechuť dělá návnadu a díky tomu má jeho kapitánka čas uvolnit svůj bankai. Oomaeda je nejdříve překvapený, protože i když je její zástupce, její bankai ještě nikdy neviděl. Síla útoku odmrští Soi Fon ke zdi, ale Oomaeda ji chytí. Ta ho pouze odpálkuje se slovy: "Jdi ode mě... doháníš mě k šílenství."

Oomaeda nemá zrovna nejlepší vlastnosti, není ani příliš silný a jeho povahové vlastnosti se k zástupci 2.divize a člena Gotei 13 zrovna nehodí. Soi Fon je k němu tvrdá a snaží se ho tímto chováním naučit přežít v boji a posílit ho.

 


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.