Unohana Retsu

Kapitánka 4.divize
Shi-kai: Minazuki
- oživení neznámé
- má podobu obrovské paprskovité ryby
- vnitřek jejího žaludku léčí
Ban-kai: neznámý
Váha: 45 kg
Výška: 159 cm
Datum narození: 21.dubna
 
Unohana je hlavou divize zaměřená na léčení. Její léčitelské schopnosti se rozhodně nedají popřít; po boji Renjiho s Byakuyou, který poprvé použije svůj bankai ho zachrání od jisté smrti.
Kvůli tomu se také zpozdí s příchodem na Rukiinu popravu. Její zástupkyně Kotetsu Isane, která má sestru v 13.divizi, vyjádří lítost nad tím, že Velící kapitán lže Rukii o propuštění ryoků. Unohana jí řekne, že pokud jí to pomůže odpočívat v pokoji, pak je i taková lež lepší než nic.
Po její nezdařené popravě pošle Isane bojovat proti Ichigovi a sama se s pomocí Minazuki vydává léčit zraněné.
Poté se vydá společně s Isane do Centra 46, kde se právě nachází Hitsugaya, Hinamori a Aizen. Hinamori je v bezvědomí a Hitsugaya vážně zraněn po boji s Aizenem. Unohana mu řekne, že už nemá právo zvát se kapitánem a označí ho za zrádce. Ten jí pak po zodpovězení její otázky na to, jak tak snadno dokázala uhodnout místo jeho "dočasného pobytu", ukáže schopnosti své Zanpakutou Kyouka Suigetsu. Aizen se pak přemístí spolu s Tousenem a Ginem na Soukyoku. Unohana pošle Isane, aby všechny infomovala o jeho zradě a mezitím se věnuje Hitsugayovi a Hinamori.
Když se vyřeší záležitost kolem Aizena a Rukie a Hinamori se ocitne stále v bezvědomí na ošetřovně, zeptá se Hitsugayy, který za ní přišel, jestli si s ní nechce promluvit. On však odpoví: ,,Ve stavu, ve kterém se nyní nacházím, jí nemám co říct."
Unohana má jako kapitánka velkou autoritu a i když jsou její schopnosti zaměřené na léčení, její síla a vědomosti jsou nepochybné. Při schůzích kapitánů je to nejčastěji ona, kdo předkládá návrh na řešení nějakého problémů, které jsou často mravně mnohem lepší než Yamamotovy (ačkoli jsou většinou nevyslyšeny). Kapitánkou je společně s Yamamotem, Ukitakem a Kyourakem nejdéle ze všech, tedy více než sto let.
Většinu času je mírná, laskavá a klidná, ale i velmi zodpovědná. Její slova by se také neměla brát na lehkou váhu. Patří k nejsilnějším kapitánům Gotei 13; není jenom obyčejná léčitelka, ale žena, která si své místo zaslouží a je nepostradatelnou částí Soul Society.
 

 
Bojová data:

Útok: 100
Obrana: 80
Rychlost: 70
Kidou: 100
Inteligence: 100
Výdrž: 90
Celkem: 540


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.