Yamamoto Shigekuni Genryuusai

Vrchní kapitán Gotei 13

Shi-kai: Ryuujin Jakka

- oživení: Banskou Issai Kaijin To Nase! (Popel popelu, prach prachu)

- nejstarší a nejsilnější ohnivá Zanpakutou v Soul Society

- nejsilnější destrukční síla

Ban-kai: Neznámý

Datum narození: 21.ledna

Výška: 168 cm

Váha: 52 kg

 

Yamamoto Genryuusai je Vrchním kapitánem Gotei 13. Je nejstarším kapitánem (a soudě podle jeho vousu i nejstarším člověkem v Soul Society) a založil Uměleckou Spirituální Akademii neboli Shinigamijskou Akademii (před 2 000 lety). Původně byla založena pouze pro trénink Třinácti obranných divizí, ale později se vyvinula v instituci, která má za úkol cvičit budoucí členy jak Gotei 13, tak sboru Kido a Tajných jednotek. Svoji sílu, schopnosti ani vědomosti nedává příliš najevo, ale v Gotei 13 si udržuje jasnou autoritu a jen ti neojodvážnější se opováží odporovat jeho rozkazům. Ty někdy nejsou zrovna populární a ne každý s nimi souhlasí, ale je jasné, že musí rozhodovat ne podle citů jednoho člověka, ale podle toho, co je pro většinu prospěšné a co neohrozí rovnováhu Soul Society, protože to je jeho hlavní úkol. I kdyby si pod svýma věčně zavřenýma očima myslel něco jiného než sám říká, nemůže to dát najevo, jelikož tím by mohl poškodit svou autoritu a to by pro něj i pro Soul Society jistě mělo nežádoucí důsledky.

Zlomek své síly nám předvede, když dva kapitáni, Ukitake a Kyouraku, pomohou zničit Soukyoku a tím překazí Rukiinu popravu. Yamamoto byl na své dva bývalé žáky pyšný jako na vlastní děti. Ukitake a Kyouraku byli vždy nadaní a Ukitake jako jediný dostal okamžitě po vystudování Akademie post kapitána. Jejich čin je pro něj však neodpustitelný. Když Kyouraku odporuje, že to on je vždy učil bojovat za spravedlnost, řekne: "Žádná osobní spravedlnost není přednější než světová spravedlnost." Všichni tři pak oživí své Zanpakutou, ale než se stihnou dostat k něčemu jinému, vyruší je ohlášení Aizenovy zrady. Když se objasní důvod Rukiiny popravy, Ukitakeho a Kyouraka jejich trest mine.

Při útoku Aizenových Arrancarů přivede nejsilnější členy Gotei 13, aby město ochránili. Sám se do boje nejdříve nezapojuje, dokud tři Halibeliny Fraccion neoživí svého "domácího mazlíčka" jménem Allon. Ani síly Hinamori, Matsumoto a Hisagiho ho nedokáží porazit. Kira se ujme jejich léčby, ale Hisagi, který ho měl krýt byl poražen a Allon má volnou cestu ke Kirovi. Se slovy: "Styďte se, že jste donutili Vrchního kapitána bojovat v první lini." vstoupí na scénu Yamamoto. Jediným úderem Ryujin Jakka porazí Allona i Sun-sun, Mila Rose a Apache. 

Yamamoto většinou není příliš milosrdný, je spíše přísný a občas dává až neúměrně tvrdé tresty, které prostě musí být povinně překaženy (příklad, Ichigo se záchranou Rukie a Hitsugayi, kteří měli být oba popraveni). U starších lidí s jeho postavením se předpokládá, že jsou i moudří a to on pravděpodobně je, ačkoli, možná ne dostatečně, protože kvůli jeho stáří, už možná nechápe svět tak jako ostatní a jeho rozhodnutí nemusí být ta nejlepší, jaká by být mohla. Přesto ale vede Gotei 13 dlouho a vcelku dobře, což mu dost přičítá k dobru a za to jsou mu všichni v rámci možností vděční a oddaní.


Anime tituly na této stránce, postavy ani obrázky jsem nevytvořila a nepřipadají mému vlastnickému právu
© 2009 Všechna práva vyhrazena.